Reklama
Reklama

"Długo nie stoi od wybudowania. A już się sypie". Dramatyczny stan fontanny na pl. Wolności

fot. Mikołaj via Gemela poznańska/FB
fot. Mikołaj via Gemela poznańska/FB

Fontanna Wolności stoi w Poznaniu od czerwca 2012 r. Internauci przyczyn dewastacji upatrują w złym wykonaniu, a także w aktywności skejtów.

Zdjęcia zdewastowanej fontanny znalazły się na facebookowej stronie "Gemela poznańska". - W sumie długo nie stoi od wybudowania. A już się sypie - pisze autor profilu i do razu zbiera ripostę od jednego z komentujących: - Zdecydujcie się, Gemela poznańska, zdewastowana czy się sypie? - pyta retorycznie Zibi. Biorący udział w dyskusji toczącej się pod postem reprezentują oba, zdawałoby się, sprzeczne stanowiska.

- Z tego, że jestem tam codziennie i co chwilę to poprawiam, to zauważyłem, że wszystkie mocowania desek są słabe i pordzewiałe, więc nic dziwnego. Połowa desek tam jest luźna - informuje Kuba. - Jeżdżą tam ludzie na deskorolkach i wykonują różne karkołomne skoki. Wszystko dzieje się pod okiem kamer miejskiego monitoringu. Służba porządkowa tego miasta nie jest zainteresowana tematem - piekli się z kolei Hubert.

Internauci zwracają uwagę na to, że podatność na dewastacje wynika z samej koncepcji obranej przy projektowaniu fontanny. - Prawdę powiedziawszy ten wodnoparkowy brodzik z prysznicem (bo trudno tę konstrukcję nazwać fontanną) nigdy nie był ładny... A stan obecny świadczy dodatkowo o samym wykonaniu - uważa Michał. - Przecież ta "fontanna" to pomyłka. Na południu fontanny mają setki lat i stoją do dzisiaj. Czy użyto tam drewna? - pyta ironicznie Erko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro