Reklama

Matury w Poznaniu zagrożone: część szkół odrzuciła rekomendację OMKS

fot. Katarzyna Michalak
fot. Katarzyna Michalak

Do matur pozostaje coraz mniej czasu, a wciąż nie wiadomo czy poznańscy uczniowie będą mogli do nich przystąpić.

We wtorkowy wieczór swój komunikat wydało kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych. Trwa akcja strajkowa!Prezydium ZG ZNP - po przerwie - zbierze się w czwartek, 25.04 o godz. 9.00. ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem! - napisano.
Po długich obradach Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zaapelował do dyrektorów szkół o zwołanie do końca tygodnia rad klasyfikacyjnych. Chodzi oczywiście o matury, które mają rozpocząć się 6 maja, a bez klasyfikacji uczniowie nie będą mogli do nich przystąpić.
Tego stanowiska nie podziela poznański MKS. W jego obradach wzięli udział we wtorek przedstawiciele 26 placówek.
- Jako przedstawiciele poznańskich szkół zrzeszonych i niezrzeszonych w Poznańskim MKS podtrzymujemy stanowisko uzgodnione podczas spotkań przedstawicieli ponadgimnazjalnych szkół z Poznania i okolic dot. kontynuowania strajku (potwierdzone protokołami z dnia 12 i 15 kwietnia 2019 roku) w siedzibie oddziału ZNP w Poznaniu, a zatem powstrzymania się od udziału w radach klasyfikacyjnych. Tym samym jednoznacznie odcinamy się od rekomendacji OMKS-u dotyczącej klasyfikowania uczniów klas maturalnych. Takie stanowisko rekomendujemy wszystkim szkołom oraz MKS-om w Polsce. Podyktowane jest to przekonaniem o słuszności strajku i konieczności jego kontynuacji - napisano w oświadczeniu.

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Pomimo tego udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro