Reklama
Reklama

Rzeczniczka prezydenta Jaśkowiaka myli maturzystów z gimnazjalistami: "To tzw. podwójny rocznik"

Joanna Żabierek udzieliła wypowiedzi reporterowi WTK, w której tłumaczy niespodziewany zwrot miejskiego włodarza w stosunku do strajku nauczycieli.

- Tegoroczni maturzyści są w trudnej sytuacji, ponieważ jest to tzw. podwójny rocznik i mają utrudnioną sytuację w starcie na studia - twierdzi rzeczniczka Żabierek w wypowiedzi wyemitowanej podczas programu "Wieczór WTK". Problem w tym, że w wyniku reformy edukacji określenie "podwójny rocznik" nie dotyczy sytuacji uczniów ubiegających się o klasyfikację na studia, ale tych starających się o przyjęcie do szkoły średniej. A zarówno ostatnia trzecia klasa gimnazjum, jak i ósmoklasiści mają już egzaminyza sobą.

Zmiana w polityce prezydenta Jacka Jaśkowiaka w stosunku do strajkujących nauczycieli zbiegła się ze zmianą kursu całej Koalicji Europejskiej, której liderzy w piątek rano zaczęli przekonywać nauczycieli do odstąpienia od strajku.

Sondaż ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna zlecony przez portal Money.pl pokazuje, że protest nauczycieli cieszy się coraz mniejszym poparciem społecznym. Prawie połowa respondentów nie popiera strajkujących. W dalszym ciągu pedagogów wspiera za to 37% ankietowanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro