Słaby Kolejorz zagra w grupie mistrzowskiej. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2

W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok. Pomimo porażki Kolejorz zagra w grupie mistrzowskiej.

Trener Żuraw nie lubi żonglować składem, co znów pokazał w sobotę: jedyną zmianą było wystawienie Putnockiego, który zastąpił Buricia. Słowacki bramkarz od dawna nie pokazywał się na boisku i było to po nim widać, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy zaliczył kilka niepewnych interwencji.
Pierwsza połowa nie zachwyciła. Lech co prawda częściej był przy piłce, ale kreowanie okazji przychodziło mu z trudem, a gdy Jagiellonia podchodziła wyższym pressingiem, to pojawiały się problemy w rozegraniu. Z drugiej strony goście (również nie mogący być pewni miejsca w grupie mistrzowskiej) byli skupieni przede wszystkim na "zamknięciu" skrzydeł i zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki,
Kiedy wydawało się, że przed przerwą bramki nie padną, ręką we własnym polu karnym zagrał Rogne, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Putnocky to znany ekspert od bronienia karnych, ale tym razem Imaz łatwo wyprowadził go w pole i zdobył gola "do szatni".
Po zmianie stron Lech przez kilka minut "przycisnął" gości, a blisko szczęścia był Vujadinović, ale po jego strzale i interwencji Kelemena piłka trafiła w poprzeczkę.
Jagiellonia zdobywa wiele bramek ze stałych fragmentów gry i podobnie było w Poznaniu: po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Imaz i znów wpisał się na listę strzelców.
Drugi gol zupełnie podciął Lechowi skrzydła. Ostatnie pół godziny to kontrola wyniku w wykonaniu gości, którzy nie marnowali sił na ryzykowane ataki, w zamian dobrze przeszkadzając Lechowi. Gospodarze znów zaprezentowali się bardzo słabo i tylko wygranej Zagłębia Lubin nad Wisłą Kraków zawdzięczają awans do grupy mistrzowskiej. Z taką grą będzie im jednak ciężko o jakiekolwiek punkty.
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz, Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka (Gajos 72"), Pedro Tiba, Tymoteusz Klupś (Amaral 65"), Darko Jevti (Makuszewski 85")ć, Christian Gytkjaer.
Rezerwowi: Jasmin Burić, Maciej Gajos, Timur Zhamaletdinov, Maciej Makuszewski, Joao Amaral, Rafał Janicki, Piotr Tomasik.
Jagiellonia: Marian Kelemen - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson, Marko Poletanović, Taras Romanczuk (Kwiecień 86"), Guilherme, Arvydas Novikovas (Pospisil 11"), Jakub Wójcicki, Jesus Imaz (Kostal 86").
Rezerwowi: Grzegorz Sandomierski, Justas Lasickas, Martin Pospisil, Martin Adamec, Mikołaj Nawrocki, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień.

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2. Bramki: Imaz (2)
77
W Lubinie Zagłębie prowadzi z Wisłą 3:1, więc pomimo porażki Lech prawdopodobnie awansuje do grupy mistrzowskiej
67
Świetna kontra Jagiellonii, Bodvarsson zagrywał z lewej strony w pole karne Lecha, ale tam nie było żadnego z jego kolegów
65
Zmiana w Lechu: Amaral za Klupsia
64
W złej sytuacji jest Lech, jedna bramka dla Wisły Kraków może praktycznie zakończyć sezon Kolejorza
62
Zagranie w pole karne z rzutu rożnego, Runje podał piłkę tuż pod bramkę, a tam był Imaz, który zdobył drugiego gola
61
Druga bramka dla Jagiellonii
58
Lech od kilku minut ma inicjatywę, ale na razie brakuje mu konkretów pod bramką
55
Poprzeczka! Z kilku metrów uderzał Vujadinović i do szczęścia zabrakło mu centymetrów
54
W końcu jakaś akcja Lecha i Klupś wywalczył rzut rożny
53
W Lubinie Wisła przegrywa już tylko 1:2. Przy takim wyniki w Poznaniu kolejna bramka krakowian zepchnie Lecha do dolnej ósemki
52
Na innych stadionach wyniki wciąż układają się korzystnie dla Lecha
49
Groźnie pod bramką Lecha! Zagranie z rzutu rożnego, Romańczuk w ostatniej chwili został zablokowany
48
Druga połowa rozpoczęła się od ostrych fauli z obu stron
46
Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Oba zespoły bez zmian
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:1. Bramka: Imaz 45'
45
Gol dla Jagiellonii! Imaz pewnie pokonał Putnockiego
45
Rzut karny dla Jagiellonii! Sędzia uznał, że Rogne zagrał ręką we własnym polu karnym
43
Bardzo nerwowo gra dzisiaj Matus Putnocky
41
Dobra okazja do kontry dla Lecha, ale Jóźwiak stracił piłkę na połowie Jagiellonii
40
Mocne uderzenie Jevticia, ale piłka minęła bramkę Jagiellonii
37
Tiba świetnie do Klupsia, ten z prawej strony zagrywał wzdłuż bramki, ale piłkę złapał Kelemen
34
Imaz uderzył z dystansu, ale piłka trafiła obrońcę
33
Błąd Putnockiego, który źle wypiąstkował piłkę, ale jeden z gości minął się z piłką i po chwili udało się ją wybić z pola karnego
31
Brakuje strzałów na bramkę w wykonaniu obu zespołów
28
Lech miewa problemy gdy Jagiellonia podejdzie wyższym pressingiem
26
Zagranie z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii, ale żaden z lechitów nie zdołał dojść do piłki
24
Jevtić tańczył z piłką w polu karnym Jagiellonii, ale dopadło go kilku rywali i nie zdołał oddać strzału
22
Dobra akcja Lecha, Klupś dobrze dośrodkował w pole karne, ale Jóźwiak uderzył bardzo niecelnie
21
Swój mecz przegrywa Wisła Kraków, więc Lech nie musi w chwili obecnej martwić się o awans do grupy mistrzowskiej
19
Piłka zagrana z rzutu wolnego w pole karne Lecha, zamieszanie, ostatecznie skutecznie interweniował Gytkjaer
10
Zagranie z rzutu wolnego w pole karne Lecha, Putnocky wyszedł do piłki i przy próbie piąstkowania był faulowany