Reklama

Owińska: odwołano część egzaminu w szkole dla niewidomych

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu, archiwum
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu, archiwum

Wbrew porannym zapewnieniom nie we wszystkich szkołach regionu egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się zgodnie z planem.

Problem pojawił się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, gdzie nie udało się skompletować komisji egzaminacyjnej.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Z tego powodu nie udało się przeprowadzić zaplanowanej na 9:00 części egzaminu humanistycznego, obejmującego wiedzę o społeczeństwie i historię.

Dyrekcja szkoły zwróciła się o pomoc do kuratorium oświaty, które wysłało na miejsce swoich pracowników, posiadających wykształcenie pedagogiczne. Dopiero wtedy udało się skompletować komisję, a szefostwo Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zezwoliło, żeby niewidomi gimnazjaliści podeszli do drugiej części testu, obejmującej język polski. Rozpoczęła się ona o 11:00.

Konferencję kuratorium zaplanowano na 12:00. Prawdopodobnie wtedy dowiemy się jak zostanie rozwiązany problem szkoły w Owińskach. Możliwe, że "zaległy" egzamin uczniowie napiszą dopiero w czerwcu.

  • Aktualizacja
    środa, 10.04.2019 r., godz. 12.05
    Aktualizacja
    środa, 10.04.2019 r., godz. 12.05
    Wicekurator poznańskiej oświaty, Zbigniew Talaga, poinformował na konferencji prasowej, że dyrektor placówki w Owińskach powiadomiła kuratorium wysyłając maila do pracownika, który był akurat w delegacji poza Poznaniem. Podkreślono również, że obowiązek organizacji egzaminu ciąży na dyrektorze, a kuratorium zareagowało natychmiast po otrzymaniu sygnału, wysyłając do Owińsk czterech pracowników. Według kuratorium całkowita wina za problemy w Owińskach leży po stronie dyrekcji placówki. Zapowiedziano również wyciągnięcie konsekwencji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro