Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak poprowadził "lekcję religii"

fot. Olga
fot. Olga

Jacek Jaśkowiak zrealizował swoją wcześniejszą deklarację.

Kilkanaście dni temu prezydent Poznania przyznał, że podczas strajku nauczycieli chciałby poprowadzić lekcję religii. - Uczniowie muszą mieć zapewnioną opiekę. 8 kwietnia zamierzam poprowadzić zajęcia dla dzieci, najchętniej - o ile to możliwe - z religii. Zachęcam też do tego innych polityków - pisał na Facebooku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA
Poprowadzenie klasycznych zajęć było oczywiście niemożliwe, chociażby ze względu na brak odpowiedniego wykształcenia, mimo to prezydent zaprosił do współpracy ks. Radosława Rakowskiego. Obaj panowie pojawili się w poniedziałek w Teatrze Polskim, gdzie prowadzili rozważania o biblii i religii, przerywane m.in. utworami Jacka Kaczmarskiego.

Jacek Jaśkowiak to zadeklarowany ateista. W przeszłości rozważał jednak zostanie Jezuitą. - Do Pisma Świętego sięgam kilka razy w tygodniu. Sądzę, że znacznie częściej sięgam do niego niż politycy PiS - mówił jakiś czas temu przed kamerą WTK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro