Reklama
Reklama

Poznańscy Wszechpolacy rzucają kolejne wyzwanie prezydentowi: Mamy nadzieję, że tym razem sprzątać będą ludzie w tym celu zatrudnieni

fot. Młodzież Wszechpolska Poznań/FB
fot. Młodzież Wszechpolska Poznań/FB

Przedstawiciele poznańskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej chcą sprawdzić, czy Jackowi Jaśkowiakowi rzeczywiście zależy na porządku w mieście.

Działącze MW przygotowali listę miejsc, które koniecznie powinny być posprzątane. To ich odpowiedź na niedawną aktywność prezydenta Jaśkowiaka, gdy ten w świetle kamer sprzątał brzeg Warty wspólnie z pochodzącym z Majorki, ale mieszkającym w Poznaniu, Miquele Garau Ginardem. Wtorkowe porządki były elementem akcji propagowanej przez Hiszpana.

- Pan prezydent wyzwanie przyjął i chodził z workiem na śmieci, sprzątając okolice Warty - mówi portalowi TenPoznan.pl Bartosz Kasper z Młodzieży Wszechpolskiej. - Następnie całą sytuację obrócił żart, wyznaczając do sprzątania swoją żonę, wnuczkę oraz radnych miasta. Panie prezydencie, zdajemy sobie sprawę, że Poznań nie tonie w śmieciach, ale są w nim miejsca, które wymagają większej uwagi ze strony służb sprzątających. Jeżeli ktoś wytyka nam brud we własnym domu to jest to powód do wstydu, a pan jest gospodarzem naszego miasta. W takiej sytuacji najlepiej zadbać o kompleksową czystość - dodaje.

Młodzi narodowcy chcą by troska prezydenta o porządek w Poznaniu nie była jedynie elementem głośnej akcji i dlatego zaadresowali do niego list, w którym wymieniają miejsca konieczne do posprzątania. - Mamy nadzieję, że tym razem zostaną one posprzątane przez ludzi w tym celu zatrudnionych - podkreśla poznański Wszechpolak. - Przekonajmy się czy ostatnie sprzątanie było wyłącznie propagandą, czy też stoją za tym dobre intencje i chęć poprawy wizerunku miasta, a nie tylko samego prezydenta. Apelujemy do prezydenta Jaśkowiaka, żeby nie poprzestał na jednej akcji, ale zamiast tego zadbał o czystość w Poznaniu przez cały rok - zaznacza.

- Jako Młodzież Wszechpolska organizujemy akcje sprzątania lasów oraz nadwarciańskich terenów. Mamy nadzieję, że w tym roku nasza akcja nie będzie potrzebna, ponieważ okolice Warty będą czyste - mówi portalowi TenPoznan.pl Bartosz Kasper.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro