Reklama
Reklama

Mieszkańcy skarżą się na uciążliwą sąsiadkę na os. Lecha. "Przez okno wyrzuca worki z ekskrementami"

Mieszkańcy jednego z bloków na osiedlu Lecha skarżą się na uciążliwą sąsiadkę.

Do naszej redakcji napisał pan Jakub. Z jego relacji wynika, że problemy z zachowaniem kobiety występują od dłuższego czasu. - Od dwóch lat przez okno jednego z mieszkań wylewane są nieczystości na dach klatki, elewację w pionie, parapety oraz chodnik. Od ponad 3 miesięcy również wyrzucane są worki z ekskrementami i odpadami bytowymi. Ogranicza nam to korzystanie z mieszkania, uniemożliwia otwarcie okien. Ponadto zaniża wartość nieruchomości i zagraża przechodniom - opisywał poznaniak.

Naszej redakcji przekazano również pisma wysłane m.in. do spółdzielni, sanepidu czy straży miejskiej. Sprawa jest jednak delikatna (ze względu na stan zdrowia kobiety) i bardzo złożona, a skuteczna interwencja służb mocno utrudniona.
Julia Tritt ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" przyznaje, że administracja osiedla Lecha zna temat od dwóch lat i stara się rozwiązać problem. - Wielokrotnie interweniowano w tej sprawie poprzez pisemne upomnienia kierowane do mieszkanki zgodnie z Regulaminem porządku domowego SM "Osiedle Młodych" w Poznaniu, z uwagi na nieskuteczność tego rozwiązania Kierownictwo kierowało pisma do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz zgłoszenia do Dzielnicowego Policji w celu uzyskania pomocy - wyjaśnia rzecznika spółdzielni.
- W połowie marca br. mieszkańcy we współpracy i uzgodnieniu z Kierownictwem Osiedla oraz Dzielnicowym Policji wystosowali oficjalne pismo do Komisariatu Policji Nowe Miasto, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Wielkopolskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu skutecznego rozwiązania problemów dotyczących mieszkanki - dodaje Tritt.
Spółdzielnia stara się ponadto o spotkanie m.in. z rodziną kobiety.

Jeszcze kilka lat temu w razie uporczywego i złośliwego łamania regulaminu, kierownictwo osiedla i zarząd spółdzielni mogły kierować wnioski do Rady Nadzorczej o wykluczenie członka ze spółdzielni. Po nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych w 2017 roku stało się to niemożliwe. Jedyna opcja to wejście na długotrwałą drogę sądową, mogącą zakończyć się np. licytacją mieszkania. To jednak skrajnie radykalna opcja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro