Reklama
Reklama

Kobieta zgłosiła przestępstwo, choć sama je popełniła. Grozi jej 25 lat więzienia

25 lat więzienia grozi mieszkance gminy Duszniki (powiat szamotulski).

18 marca kobieta zawiadomiła policjantów, że podczas wypłacania pieniędzy w jednym ze sklepów otrzymała sfałszowany banknot o nominale stuzłotowym i dwa pięćdziesięciozłotowe. W ciągu kilku dni funkcjonariusze ustalili jednak, że przestępstwo popełniła sama zgłaszająca.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania zgłaszającej, gdzie w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli podrobiony banknot o nominale dziesięciozłotowym oraz kartkę papieru, na której wydrukowany był sfałszowany banknot o nominale dwudziestozłotowym. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer i drukarkę, na których drukowane były sfałszowane pieniądze. Mieszkanka gminy Duszniki została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie - powiedziała Ewelina Grabowa z szamotulskiej policji.

Ustalono, że kobieta za pomocą sfałszowanych banknotów zapłaciła przedstawicielce banku ratę kredytu. Pracownica instytucji finansowej zorientowała się, że ma do czynienia z oszustwem, więc w ramach odwrócenia od siebie uwagi mieszkanka gminy Duszniki powiadomiła organy ścigania, że otrzymała "fałszywki" podczas zakupów w sklepie.

Prawda szybko wyszła jednak na jaw, a kobieta usłyszała zarzut podrabiania pieniędzy, za co polski kodeks karny przewiduje nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro