Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Senat ogłosił przetarg. Chce kupić kijki do selfie, powerbanki i peleryny przeciwdeszczowe

BS
wtorek, 26.03.2019 r.
godz. 11.45
BS | wtorek, 26.03.2019 r., godz. 11.45
Senat ogłosił przetarg. Chce kupić kijki do selfie, powerbanki i peleryny przeciwdeszczowe
fot. xxolgaxx/pixabay/cc0

Przetarg na dostawę promocyjnych gadżetów Senat ogłosił na początku marca. Zaplanowany budżet postępowania to 330 tysięcy złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

O planowanych zakupach Senatu poinformowała Rzeczpospolita. Na liście gadżetów znajduje się niemal 40 pozycji. Wśród nich są smycze, długopisy, kubki, ale też kijki do selfie, powerbanki czy peleryny zamknięte w plastikowej kulce. Na liście znalazły się też krawaty czy apaszki. Łącznie na całe zamówienie Senat chce przeznaczyć 330 tysięcy złotych - Nie wszystkie materiały zamawiane przez Kancelarię Senatu mają charakter oficjalny i patriotyczny, jak chociażby płyta i śpiewnik wydane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kancelaria stara się, aby część gadżetów była atrakcyjna i nowoczesna, zgodna z duchem czasu i trendami młodzieżowymi - wyjaśnia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” dział prasowy Senatu.

Gadżety będą rozdawane przede wszystkim w trakcie wizyt młodzieży w Senacie. Plany zakupowe skomentował na antenie RMF FM marszałek Senatu - To są gadżety dla dzieci, które odwiedzają Senat, to są gadżety dla delegacji zagranicznych. Na pewno będą bardzo interesujące - powiedział Stanisław Karczewski.

Reklama