Reklama
Reklama

Wkrótce przetarg na budowę bazy Kolei Wielkopolskich. Wartość inwestycji to ponad 49 mln złotych

O planach Kolei Wielkopolskich dotyczących budowy Punktu Utrzymania Taboru pisaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie formalności zostały dopięta, a w kwietniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy.

Punkt Utrzymania Taboru Kolei Wielkopolskich, w którym serwisowane będą szynobusy należące do przewoźnika ma powstać w Wągrowcu przy ulicy Rogozińskiej. Na działce o powierzchni 2,5 ha powstanie hala, w której jednocześnie będzie mogło być obsługiwanych do dziesięciu pojazdów. Inwestycja planowano jest już od kilku lat, a w październiku 2017 roku wągrowieccy radni zgodzili się na bezprzetargowe zbycie należącej do miasta działki.

Z informacji portalu Rynek Kolejowy wynika, że opóźnienia związane były z próbami pozyskania dofinansowania. Teraz przewoźnik otrzymał decyzję samorządu o zatwierdzeniu do realizacji projektu "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez budowę zaplecza technicznego dla taboru spalinowego". Dofinansowanie ma wynieść 34 mln złotych, a wartość całego projektu to 49,3 mln zł.

Koleje Wielkopolskie niezwłocznie przystąpią do realizacji projektu -Procedujemy umowę na finansowanie i kończymy specyfikację przetargową na wybór wykonawcy - mówi w rozmowie z branżowym portalem Włodzimierz Wilkanowicz, prezes KW.

Projekt ma zostać zrealizowany do 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro