Reklama
Reklama

Pijany kierowca doprowadził do zderzenia sześciu samochodów na ulicy Lechickiej. Dwie osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych

fot. Jakub Cz.
fot. Jakub Cz.

Przed godziną dwunastą na ulicy Lechickiej doszło do zderzenia sześciu pojazdów. W miejscu zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu.

Informacje o zdarzeniu dotarły do poznańskich strażaków o godzinie 11:55 - Na odcinku pomiędzy CH Plaza a ulicą Umultowską doszło do zderzenia sześciu samochodów. Na miejscu interweniują trzy zastępy straży, pogotowie oraz policja. Dwie osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych i są opatrywane - mówi dyżurny poznańskiej straży pożarnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Andrzej Borowiak z biura prasowego wielkopolskiej policji wyjaśnia, że sprawcą zdarzenia jest kierowca samochodu dostawczego fiat ducato, który wjechał w tył samochodu i w ten sposób doprowadził do karambolu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Ruch w miejscu zdarzenia prowadzony jest wahadłowo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro