Reklama
Reklama

Porwana przez ojca 3-letnia Amelka i jej mama odnalezione - całe i zdrowe. Jednak wbrew wcześniejszym doniesieniom nie w Środzie Wielkopolskiej

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Jak informuje wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, policja ujęła także dwie osoby podejrzane o porwanie.

- 3-letnia Amelka i jej mama zostały odnalezione, a dwaj sprawcy uprowadzenia zatrzymani. Dziękuję i gratuluję Polskiej Policji - napisał na swoim twitterowym koncie Jarosław Zieliński, zastępca Joachima Brudzińskiego w MSWiA. Portal TVP Info poinformuje, że do przejęcia porwanych doszło w Środzie Wielkopolskiej w asyście policji. Z późniejszych doniesień wynika, że doszło do tego jednak w Ostrołęce.

Amelka, wraz z 25-letnią mamą i prababcią stały w czwartek przed blokiem na białostockim osiedlu. Nagle podjechał ciemny cintroen, z którego wyskoczyło dwóch mężczyzn. Napastnicy wciągnęli 25-latkę z córką do samochodu i odjechali. Od razu podejrzenia padły na ojca dziewczynki i byłego partnera jej matki. Mężczyzna jest obywatelem Polski, jednak pracuje w Niemczech.

Zaraz po zdarzeniu babcia dziewczynki zgłosiła sprawę na policję. Ta rozpoczęła procedurę Child Alert - to dopiero trzeci taki przypadek w Polsce. Funkcjonariusze wkrótce znaleźli porzuconego citroena. Teraz ujęli także dwóch podejrzanych o dokonanie porwania.

  • Aktualizacja
    piątek, 8.03.2019 r., godz. 17.22
    Aktualizacja
    piątek, 8.03.2019 r., godz. 17.22
    Jak powiedział w rozmowie telefonicznej na antenie TVN24 wiceminister Jarosław Zieliński do przejęcia uprowadzonych doszło nie w Środzie Wielkopolskiej, a Ostrołęce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro