Reklama

Nowy klub w stary miejscu. W ten weekend otwiera się Dom Technika

fot. Dom Technika/FB
fot. Dom Technika/FB

Niespełna 2 miesiące trwała cisza na Wieniawskiego, w miejscu, w którym z końcem grudnia swoją działalność zakończył klub z muzyką elektroniczną NOT.

O zamknięciu NOT-u informowaliśmy w artykule: Poznański klub z muzyką elektroniczną kończy działalność po kilku miesiącach od otwarcia. W ten weekend ostatnie imprezy w NOT-cie. Jak się okazuje koniec funkcjonowania tego lokalu stał się szansą na rozkręcenie innego.

Przy Wieniawskiego, od tego weekendu pod zmienionym szyldem znowu będą odbywać się imprezy techno. Miejsce nazywać się ma teraz "Dom Technika". Jest to nawiązanie do historycznej funkcji budynku, w którego piwnicy mieścić się będzie lokal. A jednocześnie, podkreślenie charakteru klubu - wszak imprezy utrzymane mają być w klimacie technicznym. Jednak to nie jedyne zmiany, które wprowadzono przez ostatnie dwa miesiące przy Wieniawskiego.

- Zmieniło się cokolwiek poza nazwa klubu? - zapytał na Facebooku poznański dj i producent, Kuba Jeske. - Dosłownie wszystko. Kto widział to miejsce wcześniej będzie bardzo zaskoczony - odpowiedział administrator strony Domu Technika, co w kolejnych komentarzach potwierdzili inni przedstawiciele poznańskiej sceny muzyki elektronicznej, którzy mieli okazje zobaczyć efekty prac remontowych.

Pierwszymi gośćmi w Domu Technika będą reprezentanci londyńskiej wytwórni X-Kalay - No Moon i Sam Astbury, wsparci przez lokalnych dj"ów. Z kolei w sobotę lokal przy Wieniawskiego nawiedzi Ron Wilson z 777 Recordings oraz inny stały bywalec berlińskich klubów Beaner. Na facebookowej stronie nowego-starego miejsca została też zmieszczona rozpiska imprez planowanych na marzec. - No, marzec wygląda naprawdę mega fajnie! - skomentował kalendarium wydarzeń w Domu Technika dj kojarzony z poznańskim klubem Tama, Piotr Sikora.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro