Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

W trakcie remontu szkoły odkryli zapomniany strych, a na nim dziewiętnastowieczne zeszyty szkolne i inne pamiątki

BS
środa, 20.02.2019 r.
godz. 16.31
BS | środa, 20.02.2019 r., godz. 16.31
W trakcie remontu szkoły odkryli zapomniany strych, a na nim dziewiętnastowieczne zeszyty szkolne i inne pamiątki
fot. SP Rogalinek

W Szkole Podstawowej w Rogalinku prowadzone są prace związane z termomodernizacją budynku. W ich trakcie robotnicy odkryli zapomniany właz prowadzący do nieznanego, drugiego strychu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Na zamknięty właz trafili robotnicy w łazience w najstarszej części budynku - Nikt nie zdawał sobie sprawy, że kryje on wejście do drugiego strychu. Kurz i pajęczyny stanowiły dowód, że dawno nikt tam nie zaglądał - relacjonują pracownicy szkoły za pośrednictwem Facebooka. W wyprawie na zapomniany strych uczestniczyli dyrektor szkoły, szkolny konserwator i miejscowa radna. Szybko okazało się, że strych skrywa wiele tajemnic przeszłości - Wyciągnięte spod gruzu przedmioty mają nieocenioną wartość historyczną dla naszego regionu, a w szczególności dla mieszkańców Rogalinka - informuje szkoła.

Wśród znalezisk jest między innymi spis mieszkańców Rogalinka z 1895 roku, dziewiętnastowieczne zeszyty szkolne, pamiątki po dyrektorze szkoły Henryku Cikorskim czy stare, pochodzące z dziewiętnastego wieku gazety. Więcej zdjęć można znaleźć na stronie szkoły w serwisie Facebook.

Reklama