Reklama

Wielkopolski nauczyciel skazany na 3 lata za seks z 14-letnią uczennicą. Tłumaczył, że się zakochał

fot. Piotr Lewandowski/freeimages
fot. Piotr Lewandowski/freeimages

Jacek O. z Wyrzyska usłyszał wyrok Sądu Rejonowego w Chodzieży. Były nauczyciel próbował wynegocjować mniejszą karę.

Sprawę, która wyszła na jaw w styczniu ubiegłego roku przypomniał Głos Wielkopolski. Jacek O., nauczyciel z Wyrzyska, początkowo się wypierał, potem zmienił linię obrony, tłumacząc, że seks z 14-latką uprawiał, ponieważ się... zakochał. Starszy o ponad 40 lat mężczyzna twierdził, że do niczego dziewczynki nie zmuszał. Również sama poszkodowana mówiła, że nie doszło do żadnych aktów przemocy. Oboje zbliżyli się podczas wyjazdów z chórem - wówczas dziewczynka zaczęła się zwierzać starszemu mężczyźnie ze swoich nastoletnich problemów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze Głosu, mężczyzna próbował wynegocjować niższy wyrok, proponując karę mieszaną. Miała ona polegać na kilkumiesięcznej odsiadce i wykonywaniu prac społecznych już na wolności. Nie było na to zgody prokuratury i pełnomocnika rodziny pokrzywdzonej. Wymiar kary jest efektem wspólnych ustaleń wszystkich stron. Sąd ostatecznie zdecydował o 3 latach kary więzienia i 10 tys. zł zadośćuczynienia. Jacek O. ma też 5-letni zakaz zbliżania się do nastolatki, a także 8-letni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro