Reklama
Reklama

Miejski Konserwator Zabytków do spółki z proboszczem chcą wyciąć zdrowe drzewa, bo zasłaniają kościół

fot. Gemela Poznańska/FB
fot. Gemela Poznańska/FB

Sprawa została podniesiona na facebookowej stronie Gemela poznańska, zajmującej się urbanistycznymi absurdami w stolicy Wielkopolski.

- Przedmiotowe drzewa to zdrowe egzemplarze, które nie zagrażają bezpieczeństwu ludzi oraz nie niszczą budynków i infrastruktury. Przyczyną ich zamierzonego usunięcia są względy estetyczne. W opinii wnioskodawcy oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków zasłaniają one bryłę kościoła, przez co nie jest ona w odpowiedni sposób wyeksponowana - czytamy w oficjalnym piśmie z Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Dlaczego tylko dwa? Można wszystkie dookoła i będzie jeszcze lepszy widok - ironizuje jeden z komentujących. - Osobiście wolałbym "wyciąć" budynek, gdybym mógł wybierać - odpowiada mu autor posta. - To właśnie tamtejsza zieleń stanowi o atrakcyjności wizualnej okolic kościoła, więc taki pomysł bardzo dziwi - zauważa inna użytkowniczka Facebooka.

Nie wszyscy jednak uważają, że temat wart jest rozdzierania szat. - Ochrona przyrody OK, ale wycięcie dwóch świerków to robienie zadymy i prawie tragedia narodowa - pisze internauta. Do wpisu odniósł się także przewodniczący Rady Osiedla Sołacz, Paweł Szwaczkowski. - Proponowałbym zająć się sobą, drogi Tomku - pisze radny, zwracając się bezpośrednio do autora. - Dziwne, że jakoś innych drzew na Sołaczu, aż tak nie bronisz... Zapewniam, że Rada Osiedla Sołacz podejmie decyzje zgodnie z prawem w trybie zgodnym ze statutem - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro