Reklama

'Astronauci, zeppeliny i wielka płyta'. Przewodnicy pokażą, co kryją Winogrady

fot. mat. PoPoznaniu.pl
fot. mat. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. Tym razem będzie to spacer śladami winogradzkich tajemnic.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Na 9 lutego zaplanowano spacer pod tytułem "Astronauci, zeppeliny i wielka płyta, czyli co kryją Winogrady" -Mogłoby się wydawać, że historia osiedli zbudowanych 40-50 lat temu jest nudna i szara jak sama wielka płyta, tymczasem - nic bardziej mylnego! W czasie wycieczki dowiemy się m.in. dlaczego na plac budowy przyjechały służby wojskowe, gdzie znaleziono czaszkę ze złotymi zębami i co robił na Winogradach jedyny polski kosmonauta. Zobaczymy pozostałości po hali zeppelinów oraz szkołę, która - nie do końca legalnie - została przywieziona z Holandii - zachęcają przewodnicy.

Na sobotę zaplanowano dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o 14:30. Początek zaplanowano u zbiegu ulic Słowiańskiej i Do Alei. Zakończenie na ulicy Brandstaettera. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale po jego zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro