Reklama
Reklama

Stara bielizna na Starym Rynku ma zachęcać do... odwiedzenia wystawy poświęconej uchodźcom

fot. Wojciech Wybranowski/TT

Na osobliwą instalację na witrynie Galerii Arsenał zwrócił uwagę zwrócił uwagę publicysta tygodnika DoRzeczy.

Instalacja promuje najnowszą wystawę dzieł Andrea Marioniego pt. "EKONIZATION: Hello My Friend", która poświęcona jest tematowi uchodźców. W 2016 roku szwajcarski artysta spędził dziewięć miesięcy, podróżując dookoła Europy, w tym dwa w Grecji, gdzie odwiedził kilka obozów dla uchodźców, przez moment żyjąc i pracując w niektórych z nich. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek w poznańskim Arsenale.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA


- Turystów chcących zobaczyć piękne, renesansowe kamieniczki na Rynku w Poznaniu wita... widok starej bielizny wywieszonej przez miejską Galerię Arsenał. W ten sposób promują swoją wystawę propagująca przyjmowanie uchodźców. Ciekawy obraz zachwalający atrakcje turystyczne miasta? - napisał na swoim twitterowym koncie dziennikarz.

Sprawą zajęło się Radio Poznań, pytając pełnomocnika prezydenta miasta Poznania ds. estetyki miasta Piotra Libickiego. - Gdyby to miało być na stałe, budziłoby to moje zastrzeżenia - powiedział radiowcom Libicki, zaznaczając przy tym, że ocenia jedynie formę, a nie treść instalacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
41.18 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro