Reklama
Reklama

Poznań-Wrocław: Prace na linii opuszczonej przez włoskie konsorcjum opóźnią się o kolejne pół roku

fot. PKP PLK

Modernizacja odcinka Rawicz-Czempiń na linii E59 Poznań-Wrocław przedłuży się co najmniej o pół roku - informuje branżowy portal.

O opuszczeniu przez włoską firmę Astaldi placu modernizacji odcinka zrobiło się głośno w październiku. Wielu z podwykonawców stanęło wówczas w obliczu dylematu, czy kontynuować pracę. PKP PLK S.A. zdecydowało się wypłacić należne im pieniądze. Ostatecznie zadania dokończenia robót scedowano na Zakład Robót Komunikacyjnych DOM, spółkę należącą do PKP PLK. Jednak i ona - jak donosi serwis rynek-kolejowy.pl - nie ruszyła jeszcze z robotą na dobre.

PKP PLK informowały, że opóźnieniom w miejscach opuszczonych przez Astaldi winne są błędne pomiary geodety. Modernizacja jest zaprojektowana w ten sposób, by nie rozbierać już wykonanych stref przejściowych obiektów inżynieryjnych - a do tego potrzeba właściwych pomiarów. Jednak to nie tłumaczy opóźnień w pozostałych lokalizacjach

Tymczasem, realizacja, która miała potrwać do końca 2019 r została odłożona do końca 2020 r. Zostało to już oficjalne potwierdzone w komunikacie PKP PLK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro