Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie zanotowały ogromny wzrost liczby pasażerów

fot. BS
fot. BS

Koleje Wielkpolskie podsumowały 2018 rok. Okazuje się, że był on rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów.

Z informacji prasowej przygotowanej przez biuro prasowe przewoźnika wynika, że Koleje Wielkopolskie uruchomiły w 2018 roku ponad 70 tysięcy pociągów, które przejechały łącznie ponad 5 mln kilometrów i przewiozły blisko 11 mln pasażerów. Taki wynik oznacza wzrost o 2 mln w stosunku do 2017 roku -Rok 2018 był dla nas szczególny jeszcze pod jednym względem, to właśnie w tym roku została zainagurowana Poznańska Kolej Metropolitalna, która ma bezpośredni wpływ na wzrastającą popularność pasażerskiego transportu kolejowego - czytamy w komunikacie. Na zwiększenie ilości pasażerów wpływ miało też ponowne uruchomienie ruchu pasażerskiego na linii Jarocin - Września.

Choć podsumowanie daje powody do zadowolenia, to Koleje Wielkopolskie borykają się z problemami taborowymi. Spółka używa pojazdów dzierżawionych od firmy Arriva, a wciąż oczekuje na pociągi zamówione w bydgoskich zakładach PESA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe warunki na drogach, autobusy zmieniają trasy
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro