Reklama
Reklama

Miasto pochwaliło się projektem rewitalizacji ul. Taczaka i Garncarskiej. Modernizacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku

fot. portal Poznan.pl @ FB

Po ukończeniu prac remontowych na Św. Marcinie, czekają nas kolejne etapy zmieniania centrum. Właśnie poznaliśmy wizualizacje.

- Projekt nowego wyglądu przestrzeni ul. Taczaka to wynik konkursu architektonicznego poprzedzonego szerokimi uzgodnieniami z lokalną społecznością mieszkańców i przedsiębiorców - czytamy na stronie stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Jednak mimo szerokich konsultacji społecznych, projekt wzbudza mieszane uczucia internautów. Pierwsze komentarze są raczej sceptyczne bądź neutralne. - Poza teleskopami to się wiele nie zmienia - napisała jedna z komentujących wizualizację zmian planowanych na ul. Garncarskiej.

Spore kontrowersje wzbudziła - jak zawsze w takich przypadkach - kwestia parkowania. - Proszę narysować linie, po której poruszać się będą samochody. Bo przecież to jest nieporozumienie chyba jakieś - piekli się jeden z internautów. Jak zauważa inny - z obrazków wynika, że to deptak... z miejscami do parkowania. Takie rozwiązanie nie podoba się nie tylko kierowcom, ale i zwolennikom zmiany ul. Taczaka w deptak. -
Te parkujące tam samochody to nieporozumienie. Jak deptak to deptak a nie deptako-parking - zauważa komentator.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro