Reklama
Reklama

Miasto pochwaliło się projektem rewitalizacji ul. Taczaka i Garncarskiej. Modernizacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku

fot. portal Poznan.pl @ FB
fot. portal Poznan.pl @ FB

Po ukończeniu prac remontowych na Św. Marcinie, czekają nas kolejne etapy zmieniania centrum. Właśnie poznaliśmy wizualizacje.

- Projekt nowego wyglądu przestrzeni ul. Taczaka to wynik konkursu architektonicznego poprzedzonego szerokimi uzgodnieniami z lokalną społecznością mieszkańców i przedsiębiorców - czytamy na stronie stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Jednak mimo szerokich konsultacji społecznych, projekt wzbudza mieszane uczucia internautów. Pierwsze komentarze są raczej sceptyczne bądź neutralne. - Poza teleskopami to się wiele nie zmienia - napisała jedna z komentujących wizualizację zmian planowanych na ul. Garncarskiej.

Spore kontrowersje wzbudziła - jak zawsze w takich przypadkach - kwestia parkowania. - Proszę narysować linie, po której poruszać się będą samochody. Bo przecież to jest nieporozumienie chyba jakieś - piekli się jeden z internautów. Jak zauważa inny - z obrazków wynika, że to deptak... z miejscami do parkowania. Takie rozwiązanie nie podoba się nie tylko kierowcom, ale i zwolennikom zmiany ul. Taczaka w deptak. -
Te parkujące tam samochody to nieporozumienie. Jak deptak to deptak a nie deptako-parking - zauważa komentator.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro