Reklama
Reklama

Żabka chce otwierać automatyczne sklepy bez tradycyjnych kas

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

O najnowszych planach sieci Żabka donoszą portale technologiczne oraz związane z branżą spożywczą.

Już we wrześniu ubiegłego roku odbyła się wspólna konferencja prasowa Żabki oraz firmy Microsoft, na której zaprezentowano wizję sklepu w przyszłości. Jak informuje serwis Antyweb.pl teraz Żabka chce wykonać kolejny krok do przodu. W poniedziałek przedstawiciele sieci Żabka podpisali w Nowym Jorku umowę z firmą AiFi, która zajmuje się systemami automatyzacji sklepów.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Z informacji portalu Wiadomości Handlowe wynika natomiast, że współpraca ma doprowadzić do stworzenia prototypowego sklepu, który zostanie udostępniony dla klientów i będzie swoistym poligonem doświadczalnym - Rozwiązania, jakie tworzymy, mają na celu przede wszystkim dopasować się do oczekiwań naszych klientów, oferując im najnowocześniejsze, najbardziej dogodne oraz najszybsze zakupy, jakie istnieją na rynku. Technologia AiFi pozwoli nam zaoferować klientom szybszą obsługę i zoptymalizować zarządzanie tradycyjnymi sklepami przez franczyzobiorców, ułatwiając im codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo pracujemy nad rozwojem formatu sklepów w pełni zautomatyzowanych, wykorzystywanych m.in. w lokalizacjach o bardzo dużym natężeniu ruchu. Nie możemy się doczekać, kiedy nasi klienci i franczyzobiorcy wspólnie z nami będą mogli doświadczyć nowego wymiaru robienia codziennych zakupów - wyjaśnia w rozmowie z portalem Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansowych i rozwoju.

Samoobsługowe, automatyczne sklepy miałyby działać 24 godziny godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Warto dodać, że pierwszy całodobowy i automatyczny sklep działa od kilku miesięcy w Poznaniu. Należy on do sieci BioFamily, którą założył Mateusz Świtalski - syn założyciela... Żabki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro