Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak nie zgadza się z umorzeniem sprawy 'aktów zgonów politycznych'. Chce zaskarżyć decyzję prokuratury

'Akty zgonów politycznych' dla samorządowców wystawili członkowie Młodzieży Wszechpolskiej w lipcu 2017 roku. Ostatnio prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, ale Jacek Jaśkowiak zapowiada, że zaskarży decyzję prokuratury.

Przyczyną wystawienia aktów zgonów była deklaracja dwunastu samorządowców o współdziałaniu w sprawie migracji. Deklaracja zakładała między innymi pomoc w osiedlaniu się osobom spoza Polski.To nie spodobało się Wszechpolakom. Na ich facebookowym profilu pojawił się "akt zgonu politycznego". Jako "przyczyny" podano liberalizm, multikulturalizm i głupotę. Choć profil wielkopolskiej MW ma nieco ponad 1000 fanów, to jako autora dokumentu podpisano "Naród Polski".

Akt wystawiono również na nazwisko zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Sprawą zajęła się prokuratura, ale została ona umorzona, a o decyzji prokuratury Jacek Jaśkowiak dowiedział się w miniony poniedziałek. Prokuratura uznała, że działanie podjęte przez MW nie wyczerpuje znamion przestępstwa. Dziś prezydent Poznania zapowiedział, że zamierza zaskarżyć decyzje prokuratora -Będę skarżył decyzję prokuratury choćby z uwagi na szacunek do Pawła Adamowicza i na pamięć o nim - powiedział Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Głosem Wielkopolskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro