Reklama
Reklama

Abp Stanisław Gądecki: "Miłosiernego Boga proszę o życie wieczne dla Zmarłego i o ukojenie bólu wszystkich pogrążonych w żałobie"

fot. episkopat.pl
fot. episkopat.pl

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski złożył kondolencję rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Zamach na Prezydenta Gdańska i jego śmierć wstrząsnęły całym społeczeństwem, wierzącymi i niewierzącymi, ludźmi o różnych poglądach społecznych i politycznych - napisał abp Gądecki w specjalnie wystosowanym liście żałobnym. Metropolita poznański nawołuje też do jedności i wspólnoty. - Potrzebujemy wspólnej modlitwy i refleksji, aby już nigdy więcej nie powtórzyły się podobne wydarzenia - zauważa hierarcha.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Poznański arcybiskup do tragedii z Gdańska odniósł się także podczas konferencji zorganizowanej na Wydziale Historycznym UAM, na której był również obecny. - Jest to niewątpliwie tragedia, która wstrząsnęła Polską. I zupełnie słusznie, dlatego, że kto inspiruje do wzajemnej walki, koniec końców pociąga za sobą ofiary, pociąga burze - twierdzi abp Gądecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.19 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro