Reklama
Reklama

Jurek Owsiak rezygnuje z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: To na mnie spadła ta odpowiedzialność

fot. Paweł Supernak/PAP

Po informacji o śmierci prezydenta Gdańska konferencję prasową zwołał Jurek Owsiak, który poinformował, że rezygnuje z funkcji szefa WOŚP, ale będzie dalej na jej rzecz pracował.

Jurek Owsiak rozpoczął konferencję od złożenia kondolencji dla rodziny prezydenta Gdańska. Były już szef WOŚP przypomniał, że Paweł Adamowicz był z orkiestrą od samego początku. Później Jurek Owsiak złożył rezygnację - Ja osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji czyli prezesa zarządu, ale fundacja dalej będzie funkcjonowała. Może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dziś nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem także o tym, ze ta nienawiść, także w moją stroną, w stronę fundacji grzeje od 25 lat. (...) Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i niestety polskim wymiar sprawiedliwości, a także policja sobie kompletnie z tym nie daje rady. Zgłaszamy te sprawy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe, nawet dzisiaj, przeczytać rzeczy na mój temat. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek, osoba, która zasiada w Sejmie - mówił Jurek Owsiak.

Jednocześnie Jurek Owsiak zapewnił, że zamierza dalej dla fundacji pracować. Nie będzie jednak osobą decyzyjną - Może wyluzują Ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań (...). Te trzy osoby dalej będą prowadziły fundację, my się nie poddajemy. Dziękuję wszystkim, którzy byli razem z nami, dziękuję za niezwykły finał. Nie poddajemy się, fundacja się nie podda - podsumował Owsiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro