Reklama
Reklama

Miasto ogłosiło przetarg na projekt trasy tramwajowej na Ratajczaka

Budowa nowej trasy tramwajowej ma ruszyć w 2020 r. Na razie jednak trwa konkurs na wyłonienie jej projektantów.

Budowa trasy tramwajowej na Ratajczaka oznacza kompletne przebudowanie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Wierzbięcic, Matyi i Niezłomnych, nad którym mają pojawić się dodatkowe przejścia naziemne. To nie jedyne zmiany wynikające z zapowiadanej inwestycji - pojawią się nowe przejścia i przystanki. Na skrzyżowaniu przewidziano też rozjazdy bimb we wszystkich kierunkach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jedna nitka tramwaju ma prowadzić z ul. Św. Marcin na Ratajczaka. W przeciwną stronę tor z ul Ratajczaka skręcać będzie na pl. Wolności. Nowy przystanek będzie położony przy Starym Browarze. Na torowisku pomiędzy ul. Św. Marcin i Taczaka będzie dozwolony także ruch samochodów.

Oferty można składać do połowy lutego. O wyborze projektanta nowej trasy decydować ma zaoferowana cena (w 60%), a także dodatkowe doświadczenia (w 40%). W 120 dni od podpisania umowy powstać ma projekt koncepcyjny. Na realizację kompletnej dokumentacji projektowej przewidziano 360 dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro