Reklama
Reklama

Miasto ogłosiło przetarg na projekt trasy tramwajowej na Ratajczaka

Budowa nowej trasy tramwajowej ma ruszyć w 2020 r. Na razie jednak trwa konkurs na wyłonienie jej projektantów.

Budowa trasy tramwajowej na Ratajczaka oznacza kompletne przebudowanie skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Wierzbięcic, Matyi i Niezłomnych, nad którym mają pojawić się dodatkowe przejścia naziemne. To nie jedyne zmiany wynikające z zapowiadanej inwestycji - pojawią się nowe przejścia i przystanki. Na skrzyżowaniu przewidziano też rozjazdy bimb we wszystkich kierunkach.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Jedna nitka tramwaju ma prowadzić z ul. Św. Marcin na Ratajczaka. W przeciwną stronę tor z ul Ratajczaka skręcać będzie na pl. Wolności. Nowy przystanek będzie położony przy Starym Browarze. Na torowisku pomiędzy ul. Św. Marcin i Taczaka będzie dozwolony także ruch samochodów.

Oferty można składać do połowy lutego. O wyborze projektanta nowej trasy decydować ma zaoferowana cena (w 60%), a także dodatkowe doświadczenia (w 40%). W 120 dni od podpisania umowy powstać ma projekt koncepcyjny. Na realizację kompletnej dokumentacji projektowej przewidziano 360 dni.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro