Reklama
Reklama

Za najlepszą szkołę średnią w Wielkopolsce uznane zostało poznańskie technikum

fot. Beata Mikołajczyk @ TT

W piątek, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbyła się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

To druga regionalna edycja ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Grupę Uczelni Vistula. Głównym odbiorcom zestawienia mają być uczniowie, którym pomagać ma ono w dokonaniu wyborów. Wielkopolską odsłoną konkursu zajął się UAM, zainteresowany poziomem kształcenia w wielkopolskich szkołach średnich, z których wywodzi się znaczna część przyszłych studentów uczelni. Metodologia przy tworzeniu rankingu jest ta sama od lat - najważniejsze kryterium to wyniki matur.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Tytuł najlepszej szkoły średniej w Wielkopolsce przypadł poznańskiemu Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji, które uplasowało się na 6. miejscu ogólnopolskiego rankingu techników (to o trzy oczka lepiej niż w zeszłorocznym zestawieniu). Wysoko znalazło się też wrzesińskie Technikum nr 1 w ZS Polit. im. Boh. Monte Cassino sklasyfikowane na 18. lokacie. Najwyższe miejsce w ogólnopolskim rankingu z wielkopolskich liceów zajęło za to poznańskie II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, sklasyfikowane na 28. miejscu. Druga na liście "ogólniaków" szkoła z Poznania, czyli poznańskie VIII LO znalazła się na dwie lokaty niżej, na 30. miejscu. Wielkopolskie podium zamyka sklasyfikowane jako 86. LO im. św Marii-Magdaleny w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro