Reklama

Co ze zwrotami wpisowego z Biegu Powstania Wielkopolskiego? "Chętnych nie ma wielu, wartość pakietu była wyższa"

Jedna z poprzednich edycji | fot. Jacek Molski

Wracamy do sprawy IV Biegu Powstania Wielkopolskiego, który 27 grudnia miał odbyć się na ulicach Poznania.

Impreza ostatecznie nie doszła do skutku, ponieważ zgody na organizację nie wydała policja, wskazując m.in. na braki w dokumentacji.
Mimo to organizatorzy zapraszali na plac Wolności, gdzie częstowano grochówką i odśpiewano hymn państwowy. Ponadto spora grupa niedoszłych uczestników zapowiedziała, że wbrew decyzji policji pokona 10-kilometrową trasę chodnikami centrum. Tak też się stało, choć oczywiście nie wszyscy zdecydowali się na taki krok.
Po odwołaniu imprezy organizatorzy zapewniali, że w ciągu kilku dni przedstawią reguły zwrotów opłaty wpisowej. Tak się nie stało, a na Facebookowym profilu biegu można znaleźć pytania o sposób odzyskania pieniędzy (choć jest ich znacznie mniej niż np. wpisów osób zadowolonych z faktu, że pomimo odwołania imprezy udało się wspólnie pobiec). Podobne sygnały docierają do naszej redakcji. - Organizator oszukał 1918 biegaczy, nie oddając im pieniędzy - twierdzi czytelnik Radosław.
Liczba potencjalnych poszkodowanych jest w rzeczywistości mniejsza, co widać choćby po Facebooku, gdzie wiele osób deklaruje, że nie ma zamiaru zwracać pakietu. Z pytaniem o tę sprawę zwróciliśmy się jednak do organizatorów. - Nie ma najmniejszych problemów ze zwrotami opłaty startowej za Bieg Powstania Wielkopolskiego. Zapisani uczestnicy którzy wyrażą taką wolę i zwrócą pakiet startowy otrzymają zwrot środków na konto z którego wniesiono opłatę - zapewnił Seweryn Stuła ze Stowarzyszenia "Bieg Powstania Wielkopolskiego".
Przedstawiciel organizatorów zapewnił, że takich osób nie ma zbyt wiele. - Wartość pakietu startowego IV Biegu Powstania Wielkopolskiego była wyższa niż 50 i 60 zł które uiszczali zawodnicy. W pakiecie otrzymali pamiątkową koszulkę techniczną, rozetkę powstańczą, medal upamiętniający największą zdobycz wojenną w historii Polski oraz numer startowy będący jednocześnie biletem do Muzeum Powstania Wielkopolskiego - stwierdził Stuła.

Żeby odzyskać wpisowe należy skontaktować się z organizatorami drogą mailową ([email protected]) lub przez fanpage na Facebooku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.51 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro