Reklama
Reklama

Elbląg zamawia kolejny tramwaj z Modertransu, a firma podsumowuje swoje 13 urodziny

Elbląg zdecydował się na zamówienie kolejnego tramwaju w firmie Modertrans. Oznacza to, że firma dostarczy do Elbląga cztery jednoczłonowe, częściowo niskopodłogowe tramwaje.

Już w 2017 roku Elbląg zamówił trzy nietypowe tramwaje z rodziny Moderus Beta. Zamówienie wciąż jest na etapie realizacji, a pod koniec grudnia miasto rozstrzygnęło przetarg na dostawę czwartego tramwaju tego typu. Modertrans był jedynym podmiotem, który wystartował w tym przetargu. Zaoferował Elblągowi dostarczenie tramwaju za 3,345 mln zł brutto.

Wraz z początkiem nowego roku poznański producent podsumował trzynaście lat swojej działalności - Dla nas 31 grudnia 2018 był ważny również z innego powodu - tego dnia świętowaliśmy 13-lecie utworzenia naszej Spółki. Dotychczas dostarczyliśmy ponad 300 tramwajów i wyprodukowaliśmy do nich ponad 800 wózków, które jeżdżą w polskich miastach od morza niemalże do Tatr - poinformował Modertrans.

Już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, że Modertrans ma zamówienia do 2020 roku, a jego moce przerobowe sięgają w tej chwili 50 tramwajów rocznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
18.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro