Reklama
Reklama

Nauczycielska grypa znowu zaatakowała? Nasi czytelnicy informują o problemach w poznańskich placówkach

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Do naszej redakcji docierają informacje o kolejnej "epidemii sezonowej grypy". Tym razem miała ona zaatakować nauczycieli z niektórych poznańskich placówek oświatowych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jako pierwsi metodą "na L4" zastrajkowali policjanci. Szczyt policyjnej epidemii przypadł na gorący okres przed obchodami Święta Niepodległości, ale ostatecznie udało się zawrzeć porozumienie z ministrem Joachimem Brudzińskim, a policjanci wrócili do pracy.

Temat "sezonowej grypy" podchwycili przedstawiciele innych grup zawodowych. Swój strajk zapowiedzieli między innymi nauczyciele, którzy zaplanowali masowe przechodzenie na L4 na okres przedświąteczny. Ostatecznie protest nie przybrał masowego charakteru, a w Poznaniu zamknięte było tylko przedszkole numer 178 na os. Orła Białego.

Dziś do naszej redakcji docierają informacje, że problem nauczycielskich absencji powrócił. Z relacji naszych czytelników wynika, że problem pojawił się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 na osiedlu Łokietka oraz w przedszkolu numer 190 na os. Śmiałego. Do rodziców dzieci z placówki na osiedlu Łokietka dotarł następujący komunikat - W związku ze wzmożoną absencją nauczycieli od 3.01.2019 r. (32 na 53 nauczycieli zgłosiło konieczność pójścia do lekarza i na zwolnienie), informuję Państwa, że nie jesteśmy w stanie zapewnić normalnego przebiegu procesu edukacyjnego i opiekuńczego dla naszych uczniów w najbliższych dniach. Informuję Państwa, że w dniach 3-7.01.2019 r. zajęcia edukacyjne zostają odwołane. Szkoła pełnić będzie tylko funkcję opiekuńczą dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki. W dniu 7.01.2019 r. przekażemy Państwu informację o funkcjonowaniu szkoły w kolejnych dniach.W tym drugim przypadku ogłoszenia na temat choroby nauczycieli zostały wywieszone na terenie placówki.

Ze względu na późną godzinę, informacji przesyłanych przez czytelników nie udało się dziś potwierdzić. Do sprawy wrócimy w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro