Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Uwaga! Od jutra zmiany na rondzie Żegrze

j
wtorek, 1.01.2019 r.
godz. 15.30
j | wtorek, 1.01.2019 r., godz. 15.30
Uwaga! Od jutra zmiany na rondzie Żegrze
fot. PIM

Przypominamy, że od środy nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Żegrze. Dotyczyć będą zarówno kierowców, jak i pasażerów komunikacji publicznej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W związku z tym, że prace na rondzie Żegrze idą szybciej niż przewidywał harmonogram możliwe jest skierowanie ruchu samochodowego na nowo wybudowany fragment ronda dwa tygodnie wcześniej niż planowano.

Przypominamy, że już od 2 stycznia udostępniony dla kierowców zostanie nowo wybudowany fragment ronda Żegrze (strona południowa), gdzie kierowcy będą poruszać się po warstwie wiążącej nawierzchni jezdni.

Przywrócony zostanie również ruch na wlocie w ul. Unii Lubelskiej przy czym wyjazd z tej ulicy odbywał się będzie jedynie w kierunku ul. Żegrze, a wjazd z kierunku ul. Hetmańskiej – informują PIM.

W związku ze zmianami przeniesione zostaną też przystanki autobusowe komunikacji zastępczej z ul. Hetmańskiej na ul. Żegrze (okolice wjazdu do stacji BP). W celu poprawy płynności ruchu zostaje utrzymany objazd od strony ulic Żegrze Inflanckiej oraz Kurlandzkiej przez Obodrzycką do ulicy Unii Lubelskiej.

Zamknięcie północnej części ronda Żegrze zgodnie z założeniami ma potrwać do połowy marca 2019r., a cały pierwszy etap prac związany z rozbudową ronda Żegrze ma zakończyć się w połowie 2019r.

Zmiany zostaną wprowadzone  także na drugim etapie prac który obejmuje odcinek od os. Lecha do ronda Żegrze. Prace na tym etapie realizowane będą od 2 stycznia 2019 r. i początkowo związane będą z rozbiórką torowiska i sieci trakcyjnej na tym odcinku. O dalszych pracach i zmianach w organizacji ruchu będzie informować już w nowym roku.  Koniec prac przewidziany jest w drugiej połowie 2019 roku – dodaje PIM.  

Komunikacja tramwajowa  zostanie zastąpiona komunikacją autobusową. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy „siedemnastka” będzie dojeżdżać do Franowa, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii T1.

 

Linia nr 17

OGRODY – Dąbrowskiego - Fredry –  …  - Trasa Kórnicka – FRANOWO  

Linia T1

RONDO STAROŁĘKA – Hetmańska – Żegrze – Chartowo – OS. LECHA – Chartowo – Żegrze – Hetmańska – RONDO STAROŁĘKA

 

Reklama