Reklama
Reklama

Reżyser Życia odwiedził niewidzącego Marka, który został niedawno okradziony. Wręczył mu nowego laptopa, jego okno na świat

fot. Reżyser Życia @ FB

Daniel Rusin, autor poczytnej facebookowej strony postanowił pomóc choremu studentowi, który padł niedawno ofiarą kradzieży we własnym domu.

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło w nocy z 17 na 18 listopada. Dwóch mężczyzn weszło do mieszkania Marka Suwezdy przy ul. Nadolnik. Według relacji ofiary, drzwi otworzyli kluczem. Złodzieje nie przejmowali się obecnością poszkodowanego, ani tym, że go obudzili. Gdy Suwezda spytał intruzów, dlaczego wchodzą w nocy do jego mieszkania, usłyszał: "cicho bądź bo będzie bolało". Napastnicy wzięli laptopa HP z oprogramowaniem dla niewidomych. Upewniwszy się, że okradziony ich nie zna, mieli wychodzić. Wtedy jednak ich uwagę przykuł drugi komputer. Oba notebooki kosztowały po kilka tysięcy zł, dodatkowo ich wartość powiększało zainstalowane tam oprogramowanie warte 4 tys. zł.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W piątek wieczorem Reżyser Życia na swojej facebookowej stronie pochwalił się wizytą u okradzionego Suwezdy. - Dziś odwiedziłem Marka wraz z nowym laptopem HP Probook 40. Ucieszył się niesamowicie bo laptop z programem dla niewidzących to jego okno na świat - pisze Rusin. Laptop jest prezentem od producenta, do którego zwrócił się bloger z pytaniem o pomoc.

Obdarowany nie krył zadowolenia z powodu odzyskania swojego okna na świat, jednak na tym nie kończą się jego problemy. - Niestety do tej pory praktycznie nie śpi obawiając się, że złodzieje wrócą - zauważa Rusin. - Marek potrzebowałby jeszcze parę innych rzeczy. Coś do bezpieczeństwa jak alarm, wpłaty pieniężne na konto Fundacji bo ma problemy zdrowotne oraz... samo zainteresowanie - namawia autor strony z ponad stutysięcznym zasięgiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro