Reklama
Reklama

Polityczny dwugłos w sprawie przyszłości energetyki. Morawiecki: odchodzimy od węgla. Szydło: węgiel to przyszłość

fot. Paweł Supernak/PAP
fot. Paweł Supernak/PAP

W związku z trwającym w Katowicach szczytem klimatycznym politycy poświęcają wiele uwagi przyszłości polskiej energetyki. Co ciekawe, podzielony w tej sprawie jest nawet obóz rządzący.

Dyskusje o przyszłości polskiej energetyki zapoczątkował prezydent Andrzej Duda, który w trakcie obchodów barbórkowych zadeklarował, że nie pozwoli na zamordowanie polskiego górnictwa. Prezydentowi wtórowała Beata Szydło -Chcemy rozmawiać o inwestycjach, o perspektywach, o pokazywaniu szans jakie daje ten przemysł. Dla nas, tutaj w Polsce, górnictwo i węgiel to nie jest tylko i wyłącznie akademicka dyskusja na szczycie klimatycznym, ale to jest rzeczywistość naszej gospodarki, nasza przyszłość. Mądrze gospodarujmy naszymi zasobami, mądrze dbajmy o nasze środowisko, a na pewno będziemy mogli mówić też o dobrym i mądrym rozwoju - mówiła wicepremier, której słowa cytuje Rzeczpospolita.

Co ciekawe inaczej na sprawę patrzy zwierzchnik Beaty Szydło. Premier deklarował, że Polska odchodzi od węgla, a zależność od tego surowca maleje z roku na rok -Stawiamy na nowe źródła, zaprezentowane, takie jak energetyka wiatrowa na morzu, jak fotowoltaika, jak energetyka atomowa - stwierdził w Katowicach Mateusz Morawiecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro