Reklama
Reklama

"Moi Drodzy! Wnoszę o likwidację Rynku Jeżyckiego". Ironiczny post rozpętał zażartą dyskusję w grupie sąsiedzkiej na Facebooku

fot. MOs810 - Praca własna, GFDL @ wikimedia.org
fot. MOs810 - Praca własna, GFDL @ wikimedia.org

Wpis jednego z użytkowników Inicjatywnej i Nieformalnej Grupy Jeżyckiej zebrał ponad pół tysiąca reakcji.

- Wnoszę o likwidację Rynku Jeżyckiego! To jest coś, o co powinniśmy wspólnie walczyć z radą osiedla w 2019 roku! W 2020 musimy za to zająć się Starym Zoo - równie niepotrzebnym wrzodem w naszej dzielnicy - zaczyna swój post Przemysław. Powodem do zrównania z ziemią Rynku Jeżyckiego ma być brak miejsc parkingowych. - Nie może być tak, że dorośli, pełni sukcesu ludzie nie mogą zaparkować pod swoim mieszkaniem! KAŻDY MA DO TEGO PRAWO PONIEWAŻ PŁACI PODATKI - argumentuje mieszkaniec Jeżyc.

W dalszej części postu okazuje się, że postulat likwidacji rynku i utworzenia na jego miejscu kilkupoziomowego parkingu był żartem, który miał zwrócić uwagę na coraz bardziej popularną narrację. - Nie da się już czytać tych lamentów o miejscach parkingowych na grupie. Ten post ma uświadomić co poniektórym, że pomieszczenie większej ilości samochodów na Jeżycach jest po prostu fizycznie niemożliwe - tłumaczy Przemysław.

Jak zawsze w takich przypadkach, część ludzi, którzy przeczytali tylko pierwszą część wpisu się nabrała. - Bardzo słuszna koncepcja. Jestem całym sercem ZA! Może nie od razu likwidować Rynek Jeżycki, a jedynie pod płytą zrobić 3-4 poziomowy parking podziemny. I za drobną opłatą - napisał entuzjastycznie Jan. Zdarzały się też głosy dezaprobaty. - Rynek jest potrzebny! Ile osób robi tam zakupy? Codziennie! - napisała Paula, dodając zaraz: - Nie znalazłam najważniejszych wyliczeń: ile to wszystko by miało kosztować.

Jednak dyskusja rozgorzała także wśród tych, którzy post przeczytali w całości. - Panie autorze, może sam zacznij od rezygnacji z dyktowania ludziom tego z czego powinni rezygnować, bo każdy ma prawo decydować za siebie - pieklił się Mi No. Nie brakowało jednak głosów poparcia dla autora postu. - Więcej takich ludzi jak Przemysław i będziemy zmieniać nasz świat-Jeżyce na lepsze - uderzyła w wysokie tony Ola.

- Doskonale rozumiem osoby, które jeżdżą za miasto do pracy, albo odwożą troje dzieci do czterech różnych szkół. Nie trzeba przecież wyrzucić wszystkich samochodów z miasta. Nikt o tym nie mówi. Ale przecież na ulicach jest od groma ludzi, którzy jadą wielkim samochodem w pojedynkę trzy przystanki wzdłuż linii tramwajowej. Bo ich stać - podsumowała dyskusję Julia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro