Reklama
Reklama

9 kg narkotyków i sporo gotówki: domniemany diler może spędzić 12 lat w więzieniu

fot. Policja

Akcję wymierzoną w przestępczość narkotykową przeprowadzili policjanci z Kępna.

Dzielnicowi z Łęki Opatowskiej zatrzymali w połowie listopada 24-letniego mieszkańca Kępna, który posiadał przy sobie 100 gramów amfetaminy. Po przejęciu sprawy przez kryminalnych jeszcze tego samego dnia udało się ustalić tożsamość mężczyzny, od którego zatrzymany nabył narkotyki.

- Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego, co do którego zachodziło podejrzenie, iż może stać za handlem narkotykami na szeroką skalę. Przeszukano jego miejsce zamieszkania, gdzie odnaleziono i zabezpieczono blisko kilogram narkotyków: marihuany oraz amfetaminy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu - relacjonowała Justyna Niczke z kępińskiej policji.

Kolejnego dnia ustalono następne miejsce, gdzie przechowywano narkotyki. Tam zabezpieczono ponad 8 kg zakazanych substancji: marihuany, amfetaminy i kilka tysięcy tabletek ekstazy. Towar był już przygotowany do sprzedaży.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych. Wobec 24-latka zastosowano dozór, a drugiego mężczyznę aresztowano na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi nawet 12 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci szacują wartość zabezpieczonego towaru na ok. 500 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro