Reklama
Reklama

Problem z paragonami na jarmarku świątecznym? "Popsuta kasa lub wzdrygnięcie ramion"

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

Część naszych czytelników skarży się na problemy z wydawaniem paragonów podczas jarmarku świątecznego.

Na placu Wolności możemy wypić grzane wino, zjeść coś ciepłego czy przejechać się karuzelą. To wszystko w ramach jarmarku, będącego elementem Poznańskiego Betlejem.

Impreza przypadła do gustu poznaniakom, co najlepiej widać po frekwencji, również w dni powszednie. Część odwiedzających narzeka jednak na niejasne rozliczenia. - Byliśmy tam z rodziną, wydaliśmy ponad 100 złotych i za każdym razem pytałem o paragon. Bezskutecznie. Wymówki były różne: popsuta kasa, bilet zastępujący paragon, "dzisiaj nie ma" czy po prostu wzdrygnięcie ramion. W samym środku Poznania na imprezie firmowanej przez miasto kilka tysięcy złotych na godzinę "leci" na czarno - napisał jeden z czytelników.

- Niemieckojęzyczna obsługa, ceny dość konkretne, ale kas fiskalnych zero, paragonów zero - informował kolejny.

Ze sprawą zwróciliśmy się do spółki Targowiska, odpowiedzialnej za organizację jarmarku. Kwestia rozliczeń z klientami to już jednak sprawa poszczególnych przedsiębiorców. - Każdy wystawca działa na podstawie podpisanej ze spółką odrębnej umowy najmu stanowiska handlowego na czas jarmarku - wyjaśniono nam.

Każdy z wystawców, który chce sprzedawać swoje produkty czy świadczyć usługi na jarmarku, musi z góry uiścić odpowiednią opłatę. Ewentualne nieprawidłowości związane z wydawaniem paragonów nie mają więc wpływu na przychody miejskiej spółki.

Czy Targowiska otrzymywały już podobne sygnały? - Do Spółki nie wpłynęły żadne uwagi dotyczące braku paragonów - zapewniono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro