Reklama

Poznańska młodzież poznała szczegóły pracy policjantów. To element akcji 'Policja - lubię to'

fot. policja
fot. policja

Projekt "Policja - lubię to" narodził się się dzięki współpracy poznańskiej policji z kuratorium oświaty.

W październiku i listopadzie poznańskich policjantów odwiedzili uczniowie XXV LO oraz studenci UAM -Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego przywitania gości w murach komendy i przedstawienia najważniejszych informacji, dotyczących struktury i funkcjonowania jednostki. Następnie policjanci przygotowali dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Na wstępie, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, po to, aby każdy miał swobodą możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem, którym na co dzień dysponują i z którym pracują policjanci - informuje biuro prasowe poznańskiej policji.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Uczniowie odwiedzili między innymi wydział kryminalny, wydział ruchu drogowego, ale też policyjny sztab, z którego koordynowane są działania dotyczące np. imprez masowych. Policjanci zachęcają kolejne grupy do odwiedzin. W sprawie organizacji takiego wyjścia opiekunowie powinni kontaktować się z policjantami pod numerami61 84 156 97 lub 61 84 156 20.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro