Reklama

Ks. Bortkiewicz o Poznaniu: "Mała ojczyzna? Kogo? Może kodziarstwa?"

fot. Radio Maryja @ YT
fot. Radio Maryja @ YT

Znany z wyrazistych opinii duchowny skrytykował w najnowszym felietonie dla Radia Maryja kierunek obrany przez władze miasta Poznania.

W opublikowanym przed kilkoma dniami felietonie ks. Bortkiewicz skupił się na zagadnieniu patriotyzmu - zarówno tego klasycznego, jak lokalnego. Mieszkający w Poznaniu członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę oparł się na poemacie "Myśląc Ojczyzna", autorstwa Jana Pawła II.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Po ogólnym przedstawieniu problemu, publicysta Radia Maryja skupił się na krytyce dzisiejszej polityki władz stolicy Wielkopolski. Prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi i jego współpracownikom dostało się za celebrację rocznicy Poznańskiego Czerwca sprzed dwóch lat. - To wtedy w Wolnym Mieście Poznaniu władze miasta nie reagowały na gwizdy, wycia, buczenie towarzyszące przemówieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - wspomina ks. Bortkiewicz. Duszpasterz odniósł się także do spraw bardziej aktualnych i - jak to ujął - bojkotowaniu przez "Wolne Miasto Poznań" oficjalnych obchodów państwowych z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

- Mała ojczyzna? Kogo? Wielkopolan? Nie sądzę, zdecydowanie nie sądzę - odpowiada na postawione przez siebie pytanie ks. Bortkiewicz. - Mała ojczyzna? Kogo? Może kodziarstwa? W każdym razie stanęła w opozycji do mojej ojczyzny, do Polski - dopowiada zaraz. Poznański duchowny zdaje sobie sprawę, że podejmuje ten temat w sposób, który dla niektórych może być uznawany za bezzasadny, ale jak uważa "jest przekonany, że trzeba go podjąć".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro