Losy spotkania odwrócone w kilka minut. Lech Poznań - Wisła Płock 2:1

W meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 2:1 Wisłę Płock. Decydujące gole padły w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Trener Żuraw zdecydował się na kilka zmian, stawiając od początku m.in. na Janickiego i Makuszewskiego. Na ławce mecz zaczął z kolei Wasielewski, który 2 tygodnie temu w Białymstoku zdobył gola.
W pierwszym kwadransie więcej emocji niż piłkarze dostarczyli kibice z Kotła. Najpierw z premedytacją "spóźnili się" oni kilka minut i dopiero wtedy rozpoczęli doping, a następnie wywiesili transparent "Wiara wystawiona na ciężką próbę" i zasypali boisko serpentynami, na krótko przerywając mecz.
Spotkanie nie było wielkim widowiskiem, a Lech prezentował się słabo i sprawiał wrażenie zespołu zawieszonego w próżni, czekającej już na nowego trenera.
W 29. minucie fatalnie zachowała się obrona Kolejorza. Z aut piłkę w pole karne wrzucił Warcholak, a niepilnowany Szymański z kilku metrów posłał ją do bramki.
Chwilę później po błędzie Gytkajera piłka trafiła w słupek bramki Kolejorza.
To zdarzenie dobrze podziałało na Duńczyka, który zaczął grać znacznie aktywniej i brać na siebie ciężar rywalizacji.
Zabójczy dla Wisły okazał się doliczony czas pierwszej połowy. Najpierw Gytkjaer zgrał piłkę do Jevticia, który popisał się płaskim i skutecznym strzałem z 15. metra, a chwilę później w roli głównej wystąpił sam Duńczyk. Napastnik Lecha w polu karnym opanował długą piłkę, ograł Stefańczyka i mocnym strzałem pokonał Dahne.
O ile w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiała Wisła, o tyle w drugiej Lech grał znacznie lepiej, dobrze się ustawiał i choć rzadziej był przy piłce, to goście nie byli w stanie realnie mu zagrozić. Nastawieni na kontrataki gospodarze co prawda nie zdołali zdobyć gola, ale kontrolowali przebieg spotkania i w końcowym rozrachunku ich zwycięstwo należy ocenić jako zasłużone.
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 (2:1)
Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Rafał Janicki, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Darko Jevtić - Maciej Makuszewski (Wasielewski 66"), Christian Gytkjaer (Dioni 90"), Kamil Jóźwiak
Rezerwowi: Matus Putnocky - Dimitris Goutas, Maciej Gajos, Dioni Villalba, Joao Amaral, Marcin Wasielewski, Piotr Tomasik
Wisła: Thomas Dähne - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Marcin Warcholak - Dominik Furman, Damian Rasak (Angielski 76") - Nico Varela (Calo 84"), Damian Szymański, Giorgi Merebashvili (Stilić 76") - Ricardinho
Rezerwowi: Bartłomiej Żynel, Bartłomiej Sielewski, Caló Oliveira, Adam Dźwigała, Karol Angielski, Semir Štilić, Patryk Stępiński
Bramki: Jevtić 45"+, Gytkjaer 45"+ - Szymański 29"
Kartki: Jevtić 54" (żółta), Stefańczyk 71" (żółta), Angielski 90" (żółta)

79
Akcja rezerwowych: Gajos na prawo do Wasielewskiego, ten zagrywał w pole karne, ale dobrze interweniował Łasicki
70
20 minut do końca. Wisła atakuje, ale nie stwarza zagrożenia pod bramką Lecha
60
Niewiele wynika z klepania piłki przez Wisłę w środku pola, dobrze ustawiona jest defensywa Lecha
58
Ładna, szybka akcja lewą stroną, ale zagranie KOstewicza w pole karne wybili obrońcy
56
Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach
54
Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Jevtić
52
Wisła od początku drugiej połowy ma inicjatywę, Lech stara się szukać okazji do kontrataków
45
Duńczyk opanował piłkę kilkanaście w polu karnym, oszukał obrońcę i potężnym strzałem z ok. 11 metrów zdobył gola
45
2:1! Gytkjaer!
45
Około dwóch minut do końca pierwszej połowy
45
1:1! Jevtić! Ładne, płaskie uderzenie z linii pola karnego i Dahne nie miał szans
40
Blisko był Lech! Świetne dośrodkowanie Kostewicza, głową z kilku metrów uderzał Gytkjaer, ale dobrze interweniował Dahne
39
Gytkjaer dobrze zgrał piłkę do Jevticia, ale ten uderzył bardzi niecelnie
38
Wisła konsekwentnie gra swoją piłkę, po zdobyciu gola nie cofnęła się i Lech ma ogromne problemy
35
Jóźwiak wywalczył rzut rożny dla Lecha
34
Indywidualna akcja Gumnego zakończyła się za linią końcową. Od bramki Wisła
32
Szczęście Lecha! Po rzucie rożnym i kiksie Gytkjaera piłka trafiła w słupek bramki Buricia
31
Przypomnijmy, że przed tą kolejką Lech tracił do lidera już 10 punktów
30
Warcholak wrzucił piłkę z autu w pole karne. Fatalnie zachowanie obrony Lecha, co wykorzystał niepilnowany Szymański i zdobył gola
29
Gol dla Wisły!
27
Gytkjaer ładnie uwolnił się spod krycia, ale uderzył bardzo niecelnie
25
Furman zagrywał piłkę w pole karne Lecha, ale żaden z piłkarzy gości nie zdołał zamknąć akcji
23
Niepewna interwencja Buricia, piłka trafiła przed pole karne do Furmana, ale ten uderzył ponad bramką
22
Szarżujący Gumny wpadł w pole karne Wisły, ale został powstrzymany przez obrońcę