Reklama
Reklama

Sam zgłosił się do badania trzeźwości, a kiedy okazało się, że nie może prowadzić... wsiadł za kierownicę i odjechał

zdj. ilustracyjne

W miniony wtorek w budynku Komendy Powiatowej Policji w Złotowie pojawił się mężczyzna, który poprosił o zbadanie stanu trzeźwości. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ale to nie zniechęciło mężczyzny do prowadzenia samochodu.

Mężczyzna pojawił się w budynku komendy we wtorek wieczorem i poprosił dyżurnego o badanie alkomatem -Gdy usłyszał wynik badania trzeźwości - ponad 0,5 promila alkoholu, zdenerwował się i wyszedł z komendy. Następnie nie bacząc na nic wsiadł za kierownicę Chryslera i odjechał. Przypadkiem zauważył to policjant, który wchodząc do Komendy, mijał się z mężczyzną w drzwiach - relacjonuje Maciej Forecki z miejscowej policji.

Policjanci natychmiast ruszyli za mężczyzną, a po kilku minutach udało się im go namierzyć i zatrzymać na jednej z ulic miasta. Policjanci już zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a to nie koniec jego problemów - Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości - podsumowuje Forecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro