Reklama
Reklama

Zbigniew Boniek: podobałoby mi się małżeństwo Lecha i Nawałki

fot. PAP/Piotr Nowak

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest zwolennikiem zatrudnienia Adama Nawałki w Lechu Poznań.

Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym trenerem Kolejorza. W Białymstoku zespół poprowadził Dariusz Żuraw i w chwili obecnej wiele wskazuje na to, że podobnie może być 24 listopada podczas spotkania z Wisłą Płock.
Przy Bułgarskiej rozważają różne opcje, faworytem był Nawałka, ale ostatecznej decyzji wciąż nie ma. Możliwe jest również zatrudnienia trenera z południa kontynentu.
O kwestię ewentualnej pracy Nawałki w Lechu dziennikarz "Przeglądu Sportowego" zapytał Zbigniewa Bońka. - Cały czas słyszę o tym, że Nawałka mógłby być trenerem Lecha. Uważa, że jeśli chciałby pracować w Polsce, to lepszej drużyny dla siebie nie znajdzie. To drużyna, która może się rozwijać, kibicuje jej cała Wielkopolska. Moment jest dobry, bo zespół jest w lekkim dołku, a zawsze lepiej iść do takiego klubu i go "wyprostować" - przyznał prezes PZPN. - Podobałoby mi się to małżeństwo - dodał.
Według mediów jedną z kości niezgody w negocjacjach jest wielkość sztabu byłego selekcjonera. Co sądzi o tym Boniek? - Żeby wygrywać musiałby mieć swój sztab, gwarantujący mu pełen profesjonalizm. Jeżeli czytam, że kosztowałoby to 3-4 mln zł rocznie, to co to jest przy budżecie rzędu 70-75 mln?- ocenił.

Czy uważasz, że Adam Nawałka byłby dobrym trenerem Lecha Poznań?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro