Reklama
Reklama

Można już kupić Maltankę z klocków LEGO

fot. Mateusz Wawrowski
fot. Mateusz Wawrowski

Do nietypowych pamiątek z Poznania wykonanych z klocków LEGO dołączyła Maltanka.

Mateusz Wawrowski, miłośnik klocków LEGO z Poznania stworzył własne limitowane zestawy klocków, które mogą być pamiątką ze stolicy Wielkopolski. Do wcześniej dostępnych zestawów, z których zbudować można Okrąglak i koziołki dołączyła Maltanka.

Z ponad 700 klocków zbudowałem trzy modele lokomotyw spalinowych WLs eksploatowanych na trasie Maltanki. Powstały następujące ciuchcie: WLs40-100 (niebieska), WLs50-1225 (zielona) i WLs50-1563 (ciemno zielona z pomarańczowym pasem) oraz dodatkowo wagonik. Pociągi nad jeziorem Malta poruszają się po torach wąskotorowych o rozstawie szyn 600 mm i w przypadku moich modeli nie mogło być inaczej. Modele są bardzo ciekawe, zbudowane w skali pasującej do torów wąskotorowych. Te tory są mniej popularne i zazwyczaj niedołączane do zestawów LEGO - informuje Mateusz Wawrowski.

To nie wszystko! Jedna z lokomotyw, czyli WLs40-100 wraz z odcinkiem torów dostępna jest w formie zestawu do samodzielnego złożenia. Od dzisiaj każdy może mieć swoją Maltankę. To mój kolejny autorski zestaw. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich zestawów, w pudełkach można znaleźć oryginalne klocki LEGO oraz instrukcję. Budowa nie jest skomplikowana dzięki czytelnej instrukcji - dodaje.

Sprzedawane przez Mateusza zestawy kosztują 100 złotych. Zamówienia autor przyjmuje mailowo [email protected].

Przy okazji przypomnijmy, że nie raz na łamach naszego portalu pokazywaliśmy dzieła Mateusza Wawrowskiego z klocków LEGO przedstawiające poznańskie autobusy i tramwaje. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Pasja poznaniaka aktualna jest do dziś. Wawrowski nie tylko buduje pojazdy z klocków LEGO, ale też został motorniczym. Swoje działa z klocków prezentuje między innymi na festynach organizowanych przez MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro