Reklama
Reklama

W Warszawie odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński: 'Powinien mieć pomniki, powinien mieć muzeum, bo dobrze przysłużył się Polsce'

fot. Tomasz Gzell/PAP
fot. Tomasz Gzell/PAP

W sobotę odsłonięto w Warszawie odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. Odsłonięcia dokonali wspólnie Jarosław Kaczyński, Marta Kaczyńska oraz Andrzej Duda.

- Mamy dziś dzień szczególny, wigilię 11 listopada. Lech Kaczyński urodził się w prawie 31 lat po tym wspaniałym listopadzie 1918 roku. Był z tego pokolenia, które nie musiało przeżywać wojny, stalinizmu. To było co najwyżej wspomnienie dzieciństwa. Było to pokolenie, które podjęło począwszy od lat 60 w sposób czynny Polski niepodległej, demokratycznej - mówił Jarosław Kaczyński w trakcie uroczystości. Zdaniem prezesa PiS bez Lecha Kaczyńskiego nie byłoby Tygodnika Solidarność, Porozumienia Centrum, a także nie doszłoby do zdiagnozowania sytuacji po 1989 roku jako postkomuny. W końcu nie byłoby też dobrej zmiany - Powinien mieć pomniki, powinien mieć muzeum, bo dobrze przysłużył się Polsce - stwierdził Kaczyński.

W trakcie uroczystości przemawiał też Andrzej Duda -Jesteśmy w Polsce coraz bezpieczniejszej, coraz zasobniejszej. Ktoś może zapytać: dlaczego? Również dzięki Lechowi Kaczyńskiemu, który całe życie realizował misję dla ojczyzny i dla tej ojczyzny na koniec zginął - powiedział prezydent Polski.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanął na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro