W 2022 roku skorzystamy z kładki Berdychowskiej. Podpisano pierwszą umowę
W czwartek podpisano umowę na zaprojektowanie kładki Berdychowskiej.
Była to finalizacja konkursu architektonicznego, który rozstrzygnięto kilka miesięcy temu. - Kładka pieszo-rowerowa pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem ma dla nas istotne znaczenie nie tylko z punktu komunikacyjnego, ale także dalszego ożywienia terenów nadwarciańskich. Poznań wrócił nad rzekę, ale chcemy ten proces kontynuować i w tym kontekście ta inwestycja jest dla nas niezwykle ważna - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.
Projekt przygotuje zespół pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn.
- Harmonogram dalszych prac jest ściśle określony. Do końca 2019 roku wykonawca ma stworzyć projekt i uzyskać niezbędne zgody, w tym pozwolenie na budowę. W pierwszym kwartale 2020 roku Poznańskie Inwestycje Miejskie przystąpią do rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, które skończą się w roku 2021. Od początku 2022 roku mieszkańcy i turyści powinni już korzystać z tej kładki - zapowiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.
Autorzy projektu otrzymają 861 tys. zł. Cała inwestycja pochłonie 30 mln zł. Kładka Berdychowska stanowić będzie połączenie komunikacyjne rejonu Kampusu Politechniki Poznańskiej - tzw. Berdychowa - z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w rejonie Chwaliszewa. Ułatwi też przedostanie się z okolic Malty na Stary Rynek.
Najpopularniejsze komentarze