Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak zaprosił Donalda Tuska do świętowania 11 listopada w Poznaniu: 'zapraszam przyszłego prezydenta Polski'

fot. Marcin Gadomski/PAP
fot. Marcin Gadomski/PAP

Nie ustaje ofensywa prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który już kilka dni temu zaprosił byłych polskich prezydentów do świętowania 11 listopada w Poznaniu. Teraz do grona zaproszonych dołączył Donald Tusk - szef Rady Europejskiej i jak stwierdził prezydent Poznania przyszły prezydent Polski.

O zaproszeniu Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy do świętowania odzyskania niepodległości w Poznaniu informowaliśmy już wczoraj - Panowie Prezydenci Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski! Na uroczystości 11 listopada oficjalnie zapraszam do Poznania! Świętujemy tu radośnie, chętnie dzieląc się z gośćmi naszą świętomarcińską tradycją - napisał prezydent Poznania. Na zaproszenie już zdążył odpowiedzieć Bronisław Komorowski, który potwierdził swoją wizytę w Poznaniu.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Pozostali prezydenci na razie nie odpowiedzieli na zaproszenie, ale to nie zraża Jacka Jaśkowiaka, który poinformował o wysłaniu kolejnego zaproszenia -Tymczasem poznaniacy wyszli z kolejną inicjatywą i zachęcili mnie, by oprócz byłych prezydentów RP - zaprosić też przyszłego. Nie wahałem się ani chwili! - poinformował Jacek Jaśkowiak.

Nie wiadomo, jaka będzie decyzja szefa Rady Europejskiej. Choć wiadomo, że będzie on w tym czasie w Polsce. Ma być gościem Igrzysk Wolności, które odbędą się w dniach od 9 do 11 listopada w Łodzi.

Zaproszenia do Poznania nie otrzymał Andrzej Duda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro