Reklama

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w stolicy Wielkopolski o 18% wyższe niż rok temu

fot. KEDAR Radosław Żyto www.fotokedar.pl

Poznań, jeśli chodzi o wzrost ceny mieszkań, przegonił nawet niekwestionowanego lidera ostatnich notowań, czyli Gdańsk.

- Poznański rynek mieszkań jest rozgrzany do czerwoności - tak swój tekst tytułują dziennikarze biznesowego oddziału Interii, powołując się na fachowy raport Metrohouse i Expandera. Według tego zestawienia średnia należność za m² nabywanego lokalu wynosi 6186 zł. Na tę cenę składa się koszt zakupu mieszkań z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Pierwszy z nich oscyluje pomiędzy 7-9,5 tys. zł za m². Na rynku wtórnym płaci się mniej, bo ok. 5 tys. zł za m².

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Jak się okazuje, w Poznaniu jest też duże zapotrzebowanie na lokale luksusowe. Pytania dotyczą dużych, wykwitnie wyposażonych apartamentów - ich cena może sięgać nawet 12 tys. zł za m². Sporo poznaniaków szuka też mieszkań na parterze z dostępem do własnego wydzielonego ogrodu.

Wprawdzie ceny w Poznaniu od ostatniego tego typu badania z lipca br. rosły wolniej niż w Warszawie i Krakowie, ale dużo szybciej niż w pozostałych metropoliach, czyli we Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro