Reklama

Legendarny rapowy skład z Poznania obchodzi 25-lecie. Z tej okazji świętuje w sobotę w Arenie

fot. Pejaslumsattack @ YT
fot. Pejaslumsattack @ YT

Utwór "Tu jest najlepiej" promuje imprezę na ćwierćwiecze działalności Slums Attack, a także okolicznościowy album pt. 25 godzin.

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, jeśli nie najbardziej rozpoznawalnym. W dodatku bezsprzecznie kojarzonym z Poznaniem, a dokładniej z Jeżycami, którą to dzielnicę rozsławił przynajmniej w równym stopniu, co książki Małgorzaty Musierowicz. Jego zespół Slums Attack dał się poznać szerokiej publiczności w 2002 r., kiedy piątą studyjną płytą wdarł się na listy przebojów, znacznie przyczyniając się do popularyzacji polskiego hip-hopu. Album "25 godzin" będzie 14. wydawnictwem w karierze lidera grupy, Ryszarda Andrzejewskiego, znanego pod pseudonimem Peja.

Z okazji obchodów ćwierćwiecza działalności składu Slums Attack, Peja zorganizował okolicznościowy koncert w Arenie. Impreza odbędzie się w sobotę w nocy. Prócz jubilata wystąpić mają na niej m.in. Sokół, Pezet, PIH, Pięć Dwa, Glaca i Muchy oraz wielu innych twórców, przez lata z Peją współpracujących. Pojawi się np. Iceman, który pojawił się na pierwszych dwóch płytach Slums Attack. Na liście zaproszonych gości zabrakło za to miejsca dla Dj"a Decksa - wieloletniego członka zespołu.

Poniżej najnowszy klip promujący zarówno sobotnią imprezę, jak i zbliżającą się premierę płyty "25 godzin".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro