Poznańska policja weszła w posiadanie "walizek nakrotykowych". Funkcjonariusze mają je zabierać na spotkania z dziećmi w szkole
Uczniowie klas 7 i 8, 3 gimnazjum, a także liceów, będą mieli teraz okazje dowiedzieć się, jak działają poszczególne substancje odurzające.
Do poznańskich komisariatów trafiło 7 walizek narkotykowych. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej będą robić z nich użytek podczas spotkania w szkołach. Dzieci w wieku gimnazjalnym i licealnym zyskają w ten sposób szansę na przekonanie się jakie skutki uboczne wywołują różne narkotyki. Wszystko dzięki specjalnej pomocy dydaktycznej, jaką mają być "narkogogle" i "alkogogle".
- To doskonały gadżet, który częściowo może służyć do zabawy, ale pokazuje w praktyce, jakie skutki może wywołać zażywanie narkotyków czy picie alkoholu. Osoba, która założy gogle, czuje się jak po zażyciu środków odurzających - powiedział dziennikarzom Radia Eska Michał Lemański, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.
Walizki mogą się okazać także pomocne dla uświadamiania rodziców. - To oni są w pierwszym kontakcie z młodymi ludźmi, mają dostęp do ich rzeczy osobistych. Chcemy ich uczulić i pokazać, z czym mogą mieć do czynienia - mówi sierż. szt. Rafał Lipczewski z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.